Materiály použité na stany

ACD Membrane - Oblečení - Stany - Spacáky - Batohy - Gelanots

Dural 7001 T6

Lehké, velmi pevné a pružné tenkostěnné pruty z ušlechtilé duralové slitiny o průměru 8,5 mm dlouhodobě odolávající vysoké zátěži pří použití v horách. Precizní provedení a povrchová úprava minimalizují riziko defektu.

Nahoru


Dural 7075 T9

Konstrukce stanů řady Extreme,která je díky použité ušlechtilé duralové slitině s vysokou mezí pevnosti (vyšší než u 7001 T6) a vysoké tuhosti dané větším průměrem tenkostěnných prutů (9,5 mm) vhodná pro použití v nejobtížnějších expedičních podmínkách.Precizní provedení a povrchová úprava minimalizují riziko defektu.

Nahoru


Durawrap

Segmenty prutů ze skelného laminátu jsou potaženy zpevňující polyesterovou folií, která zvyšuje pevnost a pružnost a zároveň snižuje možnost rozštěpení. Chrání prut před mechanickým poškozením.

Nahoru


Laminát

Pruty ze skelného laminátu jsou vyrobeny novou technologií, díky které je dosaženo nižší hmotnosti segmentu při zvýšené odolnosti proti prasknutí.

Nahoru


 

Polyester

Lehký a pevný polyesterový materiál tropik má vysokou odolnost proti UV záření, nestárne a zachovává si své vlastnosti i při dlouhodobém vystavení slunečním paprskům a teplotám.

Nahoru


Polyester DWR

Vnější materiál s vodoodpudivou úpravou.

Díky úpravě DWR je tkanina vysoce nenasákavá o vodoodpudivá a kapky po ní mají tendenci stékat, takže vydrží i kratší mrholení, nebo ranní rosu.

Nahoru


PU zátěr

Polyuretanový zátěr je tenká voděodolná polyuretanová vrstva několikanásobně nanesená na vnitřní straně tropika. V závislosti na počtu nanesení vrstev zátěru rozlišujeme odolnost tropika proti tlaku vody. U našich stanů nanášíme technologicky dostupné maximum, které dosahuje vodního sloupce až 4000mm. Zátěr si zachovává svou pružnost i při velmi nízkých teplotách hluboko pod bodem mrazu.

Nahoru


Ripstop

Je technologie výroby tkaniny použité u tropika stanů řady Extreme a vnitřních stanů řady Extreme a Hiking, jejímž účelem je zvýšení odolnosti proti mechanickému poškození při současném snížení hmotnosti. V pravidelných odstupech jsou do materiálu tropika příčně a podélně vetkána silnější vlákna tvořící mřížku, čímž je v případě natržení tkaniny zabráněno dalšímu šíření trhliny.

Nahoru


Silikonizace

Na vnějším plášti stanu je nanesením silikonové úpravy dosaženo vysoce účinného a časově neomezeného vodoodpudivého efektu.

Při tomto technologickém procesu jsou vlákna tkaniny tropika napuštěna silikonem, čímž se tkanina stává mimořádně voděodpudivou se samočistící schopností.

Dochází k tzv. efektu lotosového květu, kdy kapičky vody jsou odpuzovány od povrchu tropika, voda se v tkanině nezadržuje ani při jeho nedokonalém vypnutí a v podobě kapiček rychle odteče, přičemž s sebou vezme všechny nečistoty.

V kombinaci s PU zátěrem na vnitřní straně tkaniny je v současnosti jedním z nejdokonalejších způsobů ochrany proti pronikání vlhkosti. Dalším důležitým efektem silikonizace je významné zvýšení pevnosti, pružnosti a odolnosti proti přetržení u silikonizovaných vláken tkaniny tropika.

Nahoru


Spony ITW Nexus

Značkové spony ITW Nexus kotví tropiko k prutové konstrukci stanu a umožňují regulaci jeho napětí. Jsou vyrobeny z houževnatého plastu, který je velmi pevný a zachovává si své mechanické vlastnosti i při extrémně nízkých teplotách.

Nahoru


YKK

Zipy renomovaného japonského výrobce, které patří k tomu nejlepšímu, co se v tomto oboru na světě vyrábí.

Zipy této značky zaručují kvalitu, dlouhou životnost a spolehlivost. Součásti malých rozměrů ale velkého významu, protože jejich bezproblémová funkčnost je obvykle podmínkou funkce a použitelnosti celého výrobku.

Nahoru