Materiály použité na batohy

ACD Membrane - Oblečení - Stany - Spacáky - Batohy - Gelanots

3D

Prostorově tkaný materiál s vysokou prodyšností umožňuje téměř bezodporové proudění vzduchu přes dosedací plochy nosného systému batohu, což výrazně zlepšuje odvětrání zádových partií uživatele.

Nahoru


HiCOR

 Tkanina z Polyesterových vláken s vysokou pevností, otěruvzdorností a životností. Polyuretanový zátěr tkaniny na vnitřní straně tkaniny garantuje nepromokavost tohoto materiálu v ploše.

Nahoru


Nexus (Švédsko) a Duraflex (Itálie)

Značkové plastové spony s doživotní zárukou významných světových výrobců (Nexus - Švédsko, Duraflex - Itálie). Záruka kvality a spolehlivého chodu.

Nahoru


Nylon 6,6

Velmi odolné vlákno vyvinuté v roce 1930 v laboratořích DuPont v USA.
Nylon 6.6 (Polyamid 6.6) se používá všude tam kde je vyžadována velmi vysoká mechanická pevnost, pružnost, tuhost, dobrá stabilita za tepla a chemická odolnost. 
Používá se ve vláknech pro odolné technické textilie, zátěžové koberce a lisované díly (ozubená kola). 
V případě textilu se vlákna prodávají pod různými značkami, například značkami Nilit nebo Cordura pro zavazadla, ale používají se také v automobilovém průmyslu (airbag), pracovních oděvech či pro kobercová vlákna pod značkou Ultron.

Nahoru


Nylon 6

Nylon 6 (Polyamid 6) je Evropskou variantou Nylonu 6.6 vyvinutého s cílem obejít US patent na Nylon 6.6. 
Vlákna Nylonu 6 jsou tuhá, mají vysokou pevnost v tahu, stejně jako pružnost a lesk. Jsou odolná proti otěru a některým chemikáliím, jakými jsou např. kyseliny a alkálie. 
Nylon 6 se používá v široké škále výrobků, které vyžadují materiály s vysokou pevností. Je široce využíván pro ozubená kola a ložiska v automobilovém průmyslu. Používá jako nit v štětinách pro zubní kartáčky, chirurgické švy a struny pro akustické a klasické hudební nástroje, včetně kytar a houslí. Používá se také při výrobě velkého množství nití, lan, vláken, sítí a kordů pro pneumatiky. 
Nylon 6 má potenciál být znovu použit jako technická surovina pro výrobu nového Nylonu 6. Je tedy možné ho recyklovat. 

Nahoru


YKK

Zipy renomovaného japonského výrobce, které patří k tomu nejlepšímu, co se v tomto oboru na světě vyrábí.

Zipy této značky zaručují kvalitu, dlouhou životnost a spolehlivost. Součásti malých rozměrů ale velkého významu, protože jejich bezproblémová funkčnost je obvykle podmínkou funkce a použitelnosti celého výrobku.

Nahoru