Často kladené otázky a užitečné informace

Samonafukovací karimatku skladujte rozloženou, nezatíženou s otevřeným ventilem, tak aby mohla volně “dýchat“ na suchém a vzdušném místě mimo přímé sluneční záření..
Pro dlouhodobé udržení izolačních vlastností spacáku je nutné jej skladovat volně rozložený, tak aby jeho izolační vlákna nebyla nijak namáhána. Spacák skladujte na suchém a vzdušném místě mimo přímé sluneční záření.
Nikdy neskladujte stan vlhký nebo špinavý. Dlouhodobé vystavení stanu vlhkosti způsobuje hydrolýzu která způsobuje, že se vodotěsná vrstva – zátěr začne rozpadat a měknout. Důsledkem je v první fázi odlepování pásek švů. Již po 24 hodinách po sbalení vlhkého vstanu se na něm začínají tvořit plísně, ty mají za důsledek rozpad textilního materiálu stanu. Stan skladujte na suchém a vzdušném místě mimo přímé sluneční záření.
Pokud je čištění stanu opravdu nutné, doporučujeme stan postavit, nečistoty očistit čistou vodou zahradní hadicí, v nejnutnějším případě mýdlem na mytí rukou a houbičkou. Nikdy nepoužívejte čistící prostředky na mytí nádobí, prací prostředky atd. , mohly by narušit voděnepropustnou vrstvu. Stan důkladně opláchněte a nechte dokonale vyschnout. Nikdy stan nedávejte do pračky.
Nedoporučujeme. Batoh čistěte pouze mechanicky houbičkou a mýdlem na mytí rukou. Nikdy nepoužívejte čistící prostředky na mytí nádobí, prací prostředky atd. , mohly by narušit voděnepropustnou vrstvu. Batoh je svou konstrukcí natolik komplikovaný (velký počet plazových a kovových dílů), že hrozí jeho zničení či zničení pračky.
Rozhodně nedoporučujeme prát spacák v pračce, hrozí poškození vláken izolace. Spacák perte ručně ve vodní lázni, vlažnou vodou. Pokud je potřeba použít prací prostředek, volte prostředky určené pro sportovní vybavení - tzv. "sport-wash". Po vyprání nechte spacák vykapat a sušte mimo přímé sluneční záření.
Z technických důvodů bohužel není možné švy znovu účinně podlepit. U většiny stanů jsme schopni dodat nové tropiko, ale nejlepší řešení je zaslat stan k nám na dílnu, kde zkontrolujeme a případně upravíme nové tropiko, aby správně sedělo.

 

Pokud se chcete o našich produktech dozvědět více, doporučujeme navštívit rubriku Poradna.